У минулому році державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розглянули 245 звернень фізичних та юридичних осіб, організували та здійснили 1 865 заходів державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів.

За результатами проведених заходів державні інспектори виявили 629 випадків порушення вимог земельного законодавства.

За виявленими правопорушеннями фахівці склали 391 протокол про адміністративне правопорушення, вручили 390 приписів, винесли 386 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 80 206 гривень. Наразі порушниками сплачено 53 618 гривень.

Всього за вказаний період державні інспектори нарахували порушникам 5 270 340 грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок по 331 випадку. Станом на теперішній час порушниками вже сплачено 2 447 924,54 грн по 175 випадках порушень земельного законодавства.

Матеріали проведених заходів передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація щодо яких на тепер відсутня.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.