6 лютого 2021 року обірвалося життя Анатолія Степановича Даниленка, академіка НААН, доктора економічних наук, ректора Білоцерківського національного університету.

Анатолій Степанович заслужений працівник сільського господарства України, професіонал, який через свій професійний доробок зробив неоціненний внесок в агропромисловий сектор та земельні відносини в Україні.

Народився 4 березня 1953 року в селі Карапиші Київської області. Закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут та Уманський педагогічний інститут ім. П. Г. Тичини, Інститут післядипломної освіти Рівненського технічного університету. Обирався народним депутатом України, у 1994-1998 роках очолював комітет Верховної Ради України з питань агропродкомплексу, земельних ресурсів та соціального розвитку села, очолював Держкомзем у 1999-2005 роках. Голова ГО «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників».

За період роботи Головою Держкомзему України зумів об’єднати землевпорядну службу країни. Один з основоположників земельної реформи. Під його керівництвом формувалась державна політика у сфері земельних відносин, були розроблені Земельний кодекс України та національне земельне законодавство.

Бувши ректором Білоцерківського національного аграрного університету, зумів вивести зруйноване навчально-дослідне господарство в сучасне модельне господарство, що служить базою практичної підготовки студентів та підвищення кваліфікації фахівців сільського господарства.

Несподівана смерть Анатолія Степановича — важка втрата для рідних, близьких, друзів, колег та всієї землевпорядної служби. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким з приводу смерті Анатолія Степановича. У цей важкий час розділяємо біль утрати та схиляємо голову в глибокій скорботі.

Анатолій Степанович назавжди залишиться в пам’яті як приклад самовідданого служіння українській науці та народові. Його внесок у розвиток українського сільського господарства є неоціненним.