Керівники управлінь земельних ресурсів в районних адміністраціях Київської області найближчим часом будуть змінені. Ротація відбувається в рамках кампанії з вибудовування прозорих взаємовідносин з громадянами та протидії корупції у земельній сфері, яку ініціювало керівництво Держгеокадастру.

Оскільки управління земельних ресурсів входять до складу районних державних адміністрацій за принципом подвійного підпорядкування, то на сьогоднішній день вже досягнута відповідна домовленість з керівництвом Київської обладміністрації. Наразі ведеться пошук фахівців, які можуть зайняти ці посади.

Всього у складі Київської обласної державної адміністрації 25 районних адміністрацій. Необхідність почати земельну люстрацію з Київської області продиктована рекордною вартістю землі поряд зі столицею та високою, навіть попри кризові явища в економіці, активністю на цьому ринку. “Наведення порядку в земельних відносинах було вирішено почати з найскладнішої ділянки”, – зазначають в Держгеокадастрі.

Середня вартість сотки землі в Київській області навіть з урахуванням зниженого попиту залишається досить високою, щоб створити корупційні ризики. За даними ріелторів, найдорожча земля під індивідуальне житлове будівництво в Києво-Святошинському районі – $2832/сотка, в Обухівському районі – $2371/сотка, Бориспільському районі – $2113/сотка. Найдешевші наділи в столичному регіоні розташовані в Переяслав-Хмельницькому районі – із середнім показником $640/сотка.