Делегація Держгеокадастру взяла участь у 22-му засіданні Відділу Східної та Центральної Європи та Південно-Східної Європи Групи експертів ООН з географічних назв, що відбулося 13 лютого 2019 року в м. Братиславі (Словацька Республіка).

У заході взяли участь 26 представників країн-членів Відділу Східної та Центральної Європи та Південно-Східної Європи, а також EuroGeographics.

Учасники засідання обмінялися інформацією про стан справ в країнах у сфері національної стандартизації географічних назв.

Делегація Держгеокадастру поінформувала учасників засідання про створення електронної бази географічних назв України Державного реєстру географічних назв та оприлюднення на веб-сайті Держгеокадастру відповідних переліків географічних назв, а також інформації про зміни у назвах адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

На засіданні розглядалися питання діяльності оновленої Групи експертів ООН з географічних назв, створення газетирів, застосування екзонімів, вимови географічних назв, використання географічних назв на картах та веб-додатках. Особлива увага приділялася питанню здійснення спільних проектів країнами-сусідами та створенню Європейського регіонального газетира по проекту EuroGeographics.

Участь у діяльності Відділу Східної та Центральної Європи та Південно-Східної Європи дозволяє вивчати міжнародний досвід у сфері стандартизації географічних назв, налагодити контакти з представниками європейських країн з метою подальшого розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, сприяє підтримці позитивного іміджу України.