Територіальні органи Держземагентства надають усебічну допомогу територіальним органам Мінприроди та громадянам. Землевпорядники забезпечують виконання землевпорядних робіт та виготовлення документації із землеустрою, оформляють правовстановлюючі документи на право користування землею та встановлення меж територій і об’єктів природно-заповідного фонду на місцевості.

Площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду України становить 3,1 млн гектарів. На кінець минулого року межі цих територій та об’єктів встановлені в натурі на площі 683,9 тис. га (22,1 відсотка). З них: загальнодержавного значення – 420,9 тис. га (13,6 відсотка) і місцевого значення – 263 тис. га (8,5 відсотка).

На сьогодні, за даними Департаменту моніторингу, використання, збереження та відтворення земельних ресурсів, правовстановлюючі документи на право користування земельними ділянками природно-заповідного фонду видані на площу 405,4 тис. га (13,1 відсотка), у тому числі об’єктам загальнодержавного значення – на площу 393,9 тис. га (12,7 відсотка) та об’єктам місцевого значення – на площу 11,5 тис. га (0,4 відсотка).