Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2015 р. № 457 “Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру”, якою затверджено “Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру” (далі – Постанова), Державне підприємство “Центр державного земельного кадастру” (далі – Центр ДЗК) визначене адміністратором Кадастру, здійснює заходи, спрямовані на виконання вимог зазначеної постанови.

До таких заходів відносяться технічні, організаційні, методичні, інформаційні, основною метою яких є надання державним нотаріальним конторам та приватним нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру, забезпечення технічної, організаційної підтримки, проведення навчання тощо.

Згідно з п.3 Постанови Центр ДЗК розпочинає підключення нотаріусів з 17 серпня 2015 року. Отже, всі підготовчі заходи мають бути завершені до вказаної дати.

З метою ефективного опрацювання питань, пов’язаних з реалізацією Постанови, у цьому розділі публікуватимуться всі необхідні матеріали, контактна інформація, проекти та зразки документів з метою ознайомлення нотаріусів з документами та процедурами підключення до Державного земельного кадастру. Згідно з затвердженим планом заходів остаточні редакції всіх необхідних документів будуть опубліковані до 04.08.2015, що дасть змогу нотаріусам ознайомитись із вимогами, виконати необхідні передумови, укласти договори тощо.

З проектом Методичних рекомендацій щодо підключення автоматизованого робочого місця нотаріуса до Державного земельного кадастру можна ознайомитися за посиланням.

Телефон  для довідок нотаріусам щодо підключення до Державного земельного кадастру 0-800-502-528.