1. Земельні ділянки, які планується виділяти під закладення виноградників повинні знаходитися у межах виноградарських зон, виділених у Виноградному кадастрі України (карти в розрізі областей додаються).
  2. Віддаленість ділянки під виноградником від населених пунктів відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» від 19.06.1996 № 173, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.07.1996 за № 379/1404, має становити не менше 50 метрів.
  3. Ширина захисної смуги між виноградником та водоймою, відповідно до статті 88 Водного Кодексу України, залежно від розміру водних об’єктів (малі, середні, великі) має становити відповідно 25, 50 та 100 метрів.
  4. Рельєф ділянки (крутизна та експозиція схилу) та вимоги до грунтів регламентуються ДСТУ 4955:2008 «Виноградники. Проектування. Загальні вимоги».

Найбільш сприятливою для вирощування винограду є крутизна схилів від 3º до 7º.  Ділянки зі схилами понад 7º можна проектувати під закладання винограднику лише за умови перепланування території (терасування).

Оптимальна експозиція схилу для ділянок під вирощування винограду – південна. Експозиції схилу за оптимальністю мають таку послідовність: південна, південно-західна, західна, південно-східна, північно-східна. Для господарств середньої і північної частин Херсонської, Миколаївської та Одеської областей рекомендовано використовувати лише південну експозицію схилу.

Непридатними для вирощування винограду є три типи ґрунту:

– чорноземи не солонцюваті і слабо солонцюваті на щільних глинах середньозмиті;

– темно-каштанові вторинно-підтоплені;

– каштанові вторинно-підтоплені.

Оптимальний показник кислотності ґрунту (рН) для вирощування винограду становить 6,5 – 7,0. Придатними також вважаються ґрунти з кислотністю 7,0 – 8,7 та 5,0 – 6,5 за умови відсутності інших негативних чинників, обмежено придатними за умови попередньої рекультивації – з кислотністю 4,0 – 5,0.

Вміст активного вапна у ґрунті може коливатися для винограду в межах 9 – 40 %, залежно від підщепи.

Глибина залягання щільних порід (важкі глини, зцементовані прошарки, відкладання) повинна бути не менше 1,3 – 1,5 м від поверхні ґрунту для степових районів та 0,8 м для передгірських.

  1. Рівень прісних ґрунтових вод не повинен перевищувати 1,5 м до поверхні ґрунту за умови, що він не засолений.

 

Інформація про необхідні умови укладення договорів оренди земельних ділянок для виноградарства

 

  1. Термін дії договору оренди земельної ділянки має становити не менше 25 років (термін ефективної експлуатації насаджень).
  2. В річний термін після укладення договору оренди земельної ділянки суб’єкт господарювання повинен представити орендодавцю передбачену частиною третьою статті 2 Закону України «Про виноград та виноградне вино» проектну документацію на закладення насаджень та розпочати роботи з закладення насаджень.
  3. З року закладення насаджень потрібно врахувати необхідність надання орендареві пільги по сплаті орендної плати за зниженою ставкою протягом чотирьох років (до вступу винограду у плодоношення).

 

 

 

vynohradnyky_zakarpattia

vynohradnyky_zaporizhzhia

 

vynohradnyky_mykolaiv

vynohradnyky_odesa

vynohradnyky_kherson