Пілат Олег Леонідович народився 27 серпня 1985 року в м. Києві.

У 2007 році закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю «Правознавство», здобувши кваліфікацію спеціаліста права.

Трудову діяльність розпочав у 2007 році на посаді провідного спеціаліста відділу представництва в судах та інших органах Юридичного управління Державного агентства земельних ресурсів України.

Протягом 2009–2015 років працював юрисконсультом 2 категорії, начальником відділу методичного супроводу Державного земельного кадастру Департаменту технологічного забезпечення Державного земельного кадастру Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».

З 2016 року – фізична особа-підприємець. У період 2016–2020 років на підставі цивільно-правових договорів з організаціями Фонд підтримки реформ в Україні (EDGE), GFA Consulting Group GmbH, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Офіс реформ адміністративних послуг (ASO) та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) розробляв аналітичні та технічні документи, проекти нормативно-правових актів у сферах геодезії та картографії, земельних відносин та містобудування.

У 2020 році обіймав посаду інженера лабораторії програмних засобів геоінформаційних систем відділу геоінформаційних систем та технологій Державного підприємства «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (НДІГК).

Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

3 березня 2021 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 156-р Пілата О. Л. призначено заступником Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.