Постанова Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2019 р. № 829 «Деякі  питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади», яка набрала чинності 03.09.2019

Постановою оптимізовано систему центральних органів виконавчої влади, яка відповідатиме складу нового Уряду.

Зокрема Міністерство аграрної політики та продовольства реорганізоване шляхом приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Встановлено, що центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками майна, прав та обов’язків органів, які реорганізуються (Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства є правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства аграрної політики та продовольства).

Також передбачено, що центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують виконувати функції та повноваження у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення та/або реорганізації центральних органів виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральних органів виконавчої влади, що припиняються.

Крім того, новоутворених міністерств у десятиденний строк доручено забезпечити підготовку і внесення на розгляд Кабінету Міністрів України:

проектів положень про відповідні центральні органи виконавчої влади;

пропозицій щодо внесення до актів законодавства змін, що випливають з цієї постанови.