23–26 квітня 2019 року у містах Тарту, Симуна, Янеда (Естонська Республіка) відбулася міжнародна конференція Struve Route Network (Мережа Дуги Струве).

У заході прийняв участь заступник директора департаменту – начальник відділу державного геодезичного нагляду Департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держгеокадастру Софієнко О. М.

Рішенням 29-ої сесії Міжурядового комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від 15 липня 2005 року № 1187 транскордонний об’єкт Геодезична Дуга Струве включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Об’єкт включає віднайдені 34 геодезичні пункти, з яких на території України знаходяться чотири геодезичні пункти (Баранівка, Катеринівка, Фельштин та Старонекрасівка). Це перша в історії ЮНЕСКО науково-технічна пам’ятка культури, що проходить 2 820 км уздовж меридіана від м. Хаммерфест в Норвегії на арктичному узбережжі до села Стара Некрасівка Ізмаїльського району Одеської області через 10 країн Європи (Норвегія, Фінляндія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Росія, Білорусь, Молдова, Україна).

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру здійснює роботи з відшукування і відновлення пунктів Геодезичної дуги Струве, вживає заходів щодо їх збереження на місцевості, здійснює інформування громадськості щодо наукової та історичної цінності Геодезичної Дуги Струве.

Учасники конференції обмінялися інформацією про основні заходи щодо збереження і відновлення пунктів Геодезичної Дуги Струве, про порядок реалізації міжнародного проекту транснаціональної співпраці (Transnational Cooperation project) LEADER між швецькими, фінськими, латвійськими та естонськими державними геодезичними службами.

Під час презентації доповіді України про сучасний стан збереження пунктів Геодезичної Дуги Струве Софієнко О. М. поінформував про вжиті заходи із охорони, відшукування та відновлення геодезичних пунктів, порядку проведення супутникових геодезичних спостережень та встановлення пам’ятних знаків на геодезичних пунктах, інформування суспільства стосовно наукової та історичної цінності Геодезичної Дуги Струве.

З метою огляду стану збереження геодезичних пунктів здійснено виїзд на місцевість за маршрутом проходження Геодезичної Дуги Струве на території Естонської Республіки у містах Тарту, Симуна, Янеда. Під час польового виїзду здійснено відвідання геодезичних пунктів Võivere, Simuna, Tartu Tähetorn, відбулась зустріч з громадськістю для обговорення суспільного та наукового значення Геодезичної Дуги Струве.