На сьогодні в Україні усі, хто виявив бажання замінити сертифікат, отримав державні акти на право власності на земельну ділянку. Крім того, 99 відсотків із 6,91 млн громадян, які мають право на пай, отримали сертифікати, що засвідчують їхнє право на земельну частку, – зазначає директор Департаменту землеустрою Олександр Краснолуцький.

Загалом в Україні укладено 4,6 млн договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, згідно з якими загальна сума виплат становить понад 5,27 млн гривень. За 2010 рік фактично виплачено понад 4,94 млн гривень, що становить 93,8 відсотків  від загальної суми.

Крім того минулого року землевпорядники провели інвентаризацію земель загальною площею 215,48 тис. гектарів, з яких земель населених пунктів – 83,57 тис. гектарів, земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів  – 131,91 тис. гектарів.

Основним джерелом фінансування робіт із інвентаризації земель є кошти місцевого бюджету та кошти землевласників і землекористувачів. Держземагентство зобов’язало територіальні органи активізувати пошук додаткових джерел фінансування на виконання робіт із інвентаризації земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за їх межами, розмежування земель державної та комунальної власності та встановлення і зміни меж населених пунктів.

В Україні підлягає розмежуванню понад 29,24 млн гектарів земель. Минулого року було прийнято 71 рішення щодо розмежування земель державної та комунальної власності  площею 69,53 тис. гектарів. У розпалі робота із замовлення проектів розмежування земель державної та колективної власності в межах та за межами населених пунктів, де головна роль – за органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.