За оперативною інформацією, площа сільськогосподарських угідь приватної власності (паї), що перебувають в оренді суб’єктів господарювання, становить 16,6 млн гектарів. Середній розмір орендної плати за сільськогосподарські угіддя приватної власності складає 1 156,9 грн  за 1 га, що становить 3% від середньої нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь.

Площа сільськогосподарських угідь державної власності, що перебувають в оренді суб’єктів господарювання на неконкурентних засадах, становить 1,5 млн гектарів. Середній розмір орендної плати за сільськогосподарські угіддя державної власності складає 1 053,7 грн за 1 га, що становить 2,5% від середньої нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь. Такий низький розмір орендної плати зумовлений укладанням районними державними адміністраціями до 2013 року договорів оренди із заниженою ставкою орендної плати.

За результатами проведення земельних торгів у 2017 році продано 1 238 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 28,5 тис. гектарів та розмір орендної плати в середньому по Україні збільшився  до 14,5% від нормативної грошової оцінки, це майже  4 400 грн за 1 гектар.

Тобто надходження до місцевих бюджетів збільшилися більше ніж у 5 разів, що дає можливість територіальним громадам спрямовувати ці кошти на соціальні потреби та розвиток місцевої інфраструктури і забезпечувати благополуччя усієї громади.