З 11 по 15 листопада 2019 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, що діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 593 заходи державного контролю за використанням та охороною земель (у порівнянні з попереднім тижнем —  +54, +10%), за їхніми результатами виявлено 293 порушення земельного законодавства.

Також здійснено заходи державного контролю щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, що у порівнянні з попереднім тижнем зросли на 25% (+58).

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву, загальною сумою 801 063 грн, що у порівнянні з попереднім тижнем зменшилася на 91%. З них у добровільному порядку відшкодовано 743 197 грн (порівнюючи з попереднім тижнем – -30%, -316 828 грн).

Окрім цього, до органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 15 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, що містять ознаки злочинів (проти минулого тижня — -4,2%, -24).

Протягом вказаного періоду найхарактернішими виявилися показники зі здійснення заходів державного контролю Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області. Зокрема, здійснено 26 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 16 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням тощо, загальною сумою 128 245 грн, відшкодовано у добровільному порядку — 91 902 гривні.

Найменш показовими є нагляди Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, що за минулий тиждень здійснило лише 2 заходи державного контролю, за результатами яких виявило 5 порушень земельного законодавства без нарахування та відшкодування заподіяної шкоди.