У період з 4 по 8 листопада 2019 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, що діють у складі Головних управлінь Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в областях, здійснено 539 заходів державного контролю за використанням та охороною земель. У порівнянні з попереднім тижнем кількість заходів державного контролю зросла на 6% (+30), за результатами яких виявлено 234 порушення земельного законодавства.

Також здійснено заходи державного нагляду щодо кількості перевірок суб’єктів господарювання та дотримання ними вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, що у порівнянні з попереднім тижнем зменшилися на 28% (-94).

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу загальною сумою 8 969 500 грн, що у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 422% (+7 251 635 грн), з них у добровільному порядку відшкодовано 1 060 025 грн, що проти минулого тижня зросли на 6% (+64 454 гривень).

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 39 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів. У порівнянні з попереднім тижнем — +11%, (+4).

Найпоказовішою є робота Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, що здійснило 11 заходів державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель, за результатами якого виявило 11 порушень земельного законодавства. Окрім цього, нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, тощо загальною сумою 106 545 грн, відшкодовано у добровільному порядку — 70 661 гривня.

Найгірші показники по здійсненню заходів державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, що за минулий тиждень здійснило 11 заходів державного контролю, за результатами якого виявило 6 порушень земельного законодавства та відшкодувало у добровільному порядку 23 002 гривень.