Фахівці відомства констатують необхідність перевірки рівня знань  землевпорядників-практиків 

Результати серії іспитів на право отримання кваліфікаційного  сертифіката, які проходять в Держгеокадастрі, підтверджують необхідність ретельної перевірки кваліфікації та рівня знань землевпорядників-практиків.

Зокрема, іспит, що відбувся 26 травня, із 31 землевпорядника не здали 14, із семи претендентів-геодезистів – троє.

«У професійному середовищі інколи звучить невдоволення самою необхідністю підтверджувати свою кваліфікацію. Мовляв, хіба диплому про вищу освіту замало? Іспит довів, що замало», – відзначив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, який очолює Кваліфікаційну комісію, що приймає іспит.

Подекуди претендентам було важко відповісти на найпростіші запитання – наприклад, про норми безоплатної приватизації землі для громадян. Частина випробовуваних не розуміла відмінності між геодезичними вимірюваннями методом тріангуляції і полігонометрії. Але все ж половина спеціалістів, які прийшли на іспит, демонстрували глибокі знання та високий рівень компетенції, тож блискуче витримали перевірку, констатують у Держгеокадастрі.

«Безумовно, система сертифікації ще потребує вдосконалення, – підкреслює Максим Мартинюк. – Ми відкриті до пропозицій. Хотілося б почути думки не тільки тих, хто сертифікує, але й тих, кого сертифікують. Разом маємо зробити добру справу!»

Наявність кваліфікаційного сертифіката є необхідною умовою для надання послуг зі складення землевпорядної документації як гарантія якості робіт із землеустрою.

Іспит приймає Кваліфікаційна комісія у складі 20 осіб, у тому числі 10 – представники Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру як органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин.