За неповні десять місяців територіальні органи Держгеокадастру та сільські, селищні, міські ради виділили учасникам АТО більш як 11 000 гектарів землі. Про це в ефірі програми “Велика країна” на радіо “ЕРА” заявив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк.

Військовослужбовцям та родинам загиблих воїнів уже передано у власність 1200 гектарів землі. Здебільшого це ділянки площею 6-10 соток, учасники АТО, які планують господарювати на землі, отримують і більші наділи.

На сьогодні більше як 32 000 учасників антитерористичної операції та родини загиблих військовослужбовців подали заяви на отримання землі.

“Питання виділення їм земельних ділянок перебуває на моєму особистому контролі. Учасники АТО забезпечуються земельними ділянками в першу чергу, для цього ведеться системна робота”, – відзначив Максим Мартинюк.

Контроль над цим процесом з боку керівництва Держгеокадастру підсилюється і громадянським контролем – учасники антитерористичної операції, як більшість громадян в Україні після Революції Гідності схильні до швидкої самоорганізації і оперативно повідомляють про порушення. “Як тільки якийсь чиновник починає відходити не в той бік, який треба, ми отримуємо надзвичайно потужні сигнали, і максимально швидко реагуємо на них”, – підкреслив Максим Мартинюк.

За словами очільника земельного відомства, є одна річ, яка дійсно не робить процедуру отримання земельних ділянок приємною, – це низький рівень сервісів. Поліпшення їх якості є одним із основних завдань у рамках реформування колишнього Держземагентства в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

 

Прослухати ефір програми за участю Максима Мартинюка можна за посиланням.