У Держгеокадастрі триває процес кадрової оптимізації

Постійне навчання працівників та беззастережне звільнення тих з них, хто не сприймає зміни і не керується антикорупційними принципами в своїй діяльності, – єдиний спосіб формування оптимальної команди в земельній службі.

Про це Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк написав на своїй сторінці в Facebook. «На жаль, в нинішніх реаліях навіть при зарегульованих до максимуму земельних процедурах, чиновники виконують свої функції спотворено. Внаслідок цих спотворень виникає побутова корупція навіть там, де чорним по білому написано, що надзвичайно простий документ (наприклад, витяг з кадастру) має бути виданий протягом одного дня. І тут немає інших ліків, аніж міняти кадри, вчити їх, знову міняти тих, хто не вчиться», – відзначив він.

В якості прикладу він навів випадок з начальником Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Станіславом Губіним, якому було рекомендовано залишити свою посаду після того, як стали відомі факти його причетності до сумнівної з точки зору законодавства передачі в приватну власність 90 га землі державного радіопередавального центру в Броварах.

«Ми мали тривалу розмову з паном Губіним, за результатами якої я рекомендував йому написати заяву про звільнення, що він і зробив. Так ми в ручному режимі позбавляємо систему Держгеокадастру від працівників, які причетні до сумнівних рішень», – відзначив Максим Мартинюк.

Також був звільнений керівник територіального підрозділу Держгеокадастру в Дергачівському районі Харківської області Євгеній Радченко. Через провальну організацію процесів надання послуг у цьому управлінні земельної служби, громадяни були змушені з другої години ночі займати чергу, щоб замовити витяг з Державного земельного кадастру або скористатись іншими сервісами.

З 7 жовтня в Держгеокадастрі розпочалася друга хвиля кадрових конкурсів на заміщення посад керівників обласних і районних підрозділів – всього 310 вакансій. «Боюся, що без реформи держслужби і кардинальної зміни мотивації нам буде складно знаходити кваліфікованих спеціалістів. Але й тих, кого відберемо, будемо вчити й атестувати, а якщо атестацію не пройдуть – звільняти», – констатує Максим Мартинюк.