У травні цього року під час земельних аукціонів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області, сільгоспвиробники придбали права оренди на 31 земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 622,23 гектара. За результатами торгів до сільських рад Миколаївщини надійшло 1,602 млн гривень.

Ділянки розташовані в Баштанському, Безезанському, Казанківському, Миколаївському та Первомайському районах Миколаївської області. Використовуватися вони будуть для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, термін оренди – 7 років.

Найдорожче під час торгів продано права оренди земельної ділянки площею 59,5 га в адмінмежах Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області. Щорічна плата за ділянку зросла до 103,32% від нормативної грошової оцінки землі та становить 347,2 тис. гривень. Також орендар сплатив 125,85 тис. грн (86,12% від нормативної грошової оцінки) за право користування земельною ділянкою площею 30 га в адмінмежах Української сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Загалом від початку 2019 року на Миколаївщині продано на земельних торгах у формі аукціону 98 земельних ділянок загальною площею 2019,24 га. Річна плата за користування ділянками разом становить 6,82 млн гривень. 

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».