З 9 по 12 березня 2021 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 450 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 299 порушень земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму у розмірі 1 486 789 грн (у порівнянні з попереднім тижнем – +265 959 грн; +22%). У добровільному порядку відшкодовано 419 375 гривень.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 47 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів.

Протягом вказаного періоду найкращий результат зі здійснення заходів державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області. Фахівці здійснили 30 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 16 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, тощо загальною сумою 244 693 гривні.