З початку 2019 року державні інспектори Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області провели 245 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. За результатами перевірок виявлено 167 порушень.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 64 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 78 приписів про усунення порушень, винесено 55 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 16,13 тис. грн (з них в добровільному порядку порушниками сплачено 14,11 тис. грн), та нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 1,14 млн гривень.

Державними інспекторами Хмельниччини ведеться робота по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого порушниками сплачено 1,04 млн грн шкоди заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства (з них: 164,26 тис. грн – шкода, нарахована у 2018 році, 873,95 тис. грн – шкода, нарахована у 2019 році).

Крім того, до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Хмельницької області направлено 43 клопотання про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель та 8 – з питань дотримання вимог земельного законодавства. До правоохоронних органів направлено матеріали 3 справ про адміністративне правопорушення.

Також впродовж 2019 року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області розглянули 158 звернень громадян та юридичних осіб та 73 звернення органів прокуратури і інших правоохоронних органів.