З початку поточного року на території Запорізької області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 14,56 га земель (сільськогосподарські угіддя), в т.ч. 8,6 га ріллі та 5,96 га багаторічних насаджень. Нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 1 251,37 тис. грн, які в повному обсязі сплачені до бюджетів різних рівнів.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Запорізької області сумарно акумульовано 10 691,05 тис. гривень. З них на обласному рахунку – 654,07 тис. грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1 113,89 тис. грн, на рахунках місцевих рад – 7 846,87 тис. грн, на рахунках районних рад – 1 076,21 тис. гривень.

Частину накопиченого фінансового ресурсу, а саме 30 тис. грн, у Запорізькій області спрямовано на проведення інвентаризації земель.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі.