У Херсонській області за результатами повторної грошової оцінки земель населених пунктів у другому півріччі 2014 року вартість 1 кв. м земель збільшилась у 1,5 раза. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства в області за підсумками планових робіт з оновлення нормативної грошової оцінки земель в понад 70 населених пунктах.

 

Як зазначається у повідомленні, протягом II півріччя 2014 року фахівці землевпорядної служби Херсонщини повністю завершили роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель у 18 населених пунктах Бериславського району, 18 – Голопристанського, 15 – Нижньосірогозького, 10 – Горностаївського, 10 – Каховського, 1 – Генічеського району.

За результатами проведених робіт базова вартість 1 кв. м земель зазначених населених пунктів у середньому збільшилась у 1,5 раза, що, у свою чергу, презведе до відповідного збільшення надходжень до бюджетів місцевих рад.

Наразі у 70 населених пунктах технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель вже  затверджено. Щодо двох поселень Голопристанського району технічна документація отримала позитивний висновок державної землевпорядної експертизи та передана на затвердження органам місцевого самоврядування на сесіях місцевих рад у січні цього року.

Головне управління Держземагентства в області також повідомляє, що у І півріччі 2015 року передбачається оновлення нормативної грошової оцінки 40 населених пунктів області.

Згідно з чинним законодавством нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території, матеріали інвентаризації земель поселень, проекти забудови та розподілу території населених пунктів, місцеві правила забудови.