На Хмельниччині у жовтні 2019 року проведено три земельні аукціони, організовані Головним управлінням Держгеокадастру регіону. Інвестори придбали права оренди на 9 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Землі загальною площею 102,62 га розташовані на території Віньковецького, Ізяславського, Красилівського, Городоцького та Старокостянтинівського районів Хмельницької області.

Найбільше зросла вартість оренди земельної ділянки площею 16,42 га за межами населеного пункту Сахновецької сільської ради Ізяславського району Хмельницької області. Під час торгів ставка річної оренди зросла з 25,9 тис. грн до 160,06 тис. гривень. Інвестор щорічно сплачуватиме до місцевого бюджету 49,36% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Також 63,08% від нормативної грошової оцінки землі буде сплачувати переможець торгів за земельну ділянку площею 16,7 га за межами Віньковецької селищної ради Віньковецького району, що в грошовому еквіваленті становить 85 тис. гривень.

За підсумками аукціонів розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки збільшився з 138,43 тис. грн до 530,37 тис. гривень. Кошти отримуватимуть бюджети місцевих громад Хмельницької області.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».