Більше 380 тис. грн отримали бюджети Кіровоградщини від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в 2019 році

В 2019 році в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів Кіровоградської області надійшло 383,54 тис. гривень. З них до обласного бюджету надійшло 143,08 тис. грн, а на рахунки місцевих рад – 240,46 тис. гривень.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Кіровоградщини накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв становлять 18,537 млн грн (з урахуванням минулих періодів).

Найбільші суми акумульовані на рахунках місцевих рад Петрівського (8,45 млн грн), Новомиргородського (6,24 млн грн) та Кропивницького (1,69 млн грн) районів Кіровоградської області.

У 2019 році використано майже 6 млн грн. З них на інвентаризацію земель – 4,4 млн грн; на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель – 1,33 млн грн; на інші заходи – 160,8 тис. гривень. 

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.