Делегація Держгеокадастру взяла участь у Тринадцятому міжнародному семінарі LANDNET

25–27 травня 2022 року делегація Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру взяла участь у Тринадцятому міжнародному семінарі LANDNET, організованому ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, англ. Food and Agriculture Organization, FAO) під егідою Регіональної технічної платформи з питань зеленого сільського господарства (LANDNET) спільно з Інженерно-будівельним факультетом Університету Святих Кирила та Мефодія та у партнерстві з Міністерством сільського, лісового та водного господарства та Представництвом Європейського Союзу (ЄС) в Республіці Північна Македонія. Захід відбувся за участю близько 180 фахівців з питань управління земельними ресурсами із 40 країн Європи та Центральної Азії у місті Скоп’є, Республіка Північна Македонія.

У ході семінару учасники ознайомилися із регіональним досвідом та передовими практиками у сфері консолідації земель, земельного банку та виведення земель з обороту, зокрема на прикладі Данії, Латвії та Словенії, обговорили нещодавно опубліковане дослідження ФАО «Європейський передовий досвід у галузі земельного банку».

Також учасники заходу ознайомилися із національною земельною політикою Північної Македонії та результатами запровадження консолідації земель у цій країні, обговорили заходи підтримки з боку ЄС та ФАО щодо розвитку сільського господарства та сільських районів Північної Македонії, досягнення проекту ЄС–ФАО «MAINLAND» з консолідації земель.

Крім того, у ході семінару ФАО представила нову ініціативу щодо запровадження освітніх програм з консолідації земель у співпраці з університетами регіону, зокрема з Інженерно-будівельним факультетом у Скоп’є.

У межах Тринадцятого міжнародного семінару LANDNET делегацією Держгеокадастру було оновлено та налагоджено контакти з представниками країн–учасниць заходу задля подальшого розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва у сфері, пов’язаній з консолідацією земель.