З початку року державні інспектори Хмельницької області провели 28 перевірок дотримання вимог земельного законодавства

Впродовж січня 2020 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області провели 28 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 240,08 гектара. За результатами проведених перевірок  виявлено 20 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 259,09 гектара.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 13 протоколів про адміністративні правопорушення, порушникам вручили 14 приписів про усунення порушень, винесли 12 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 3 910 гривень.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить 103,08 тис. гривень.

Державні інспектори проводять роботу по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого в добровільному порядку порушники сплатили 137,49 тис. грн шкоди заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства, з яких 38,58 тис. грн – шкода, нарахована у 2019 році, 98 9 тис. грн – шкода, нарахована у січні 2020 року.

Також державні інспектори Держгеокадастру Хмельницької області перевірили 639 рішень та розпоряджень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, в результаті чого виявили 64 рішення, як прийняті з порушеннями чинного законодавства. З метою приведення у відповідність чинному законодавству прийнятих рішень до органів місцевого самоврядування направлено 2 клопотання. До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування направлено 9 клопотань про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель.

Разом з тим з початку поточного року фахівці провели планові заходи державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання області вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За результатами проведених перевірок, виявлено 5 порушень на загальній площі 159,89 га, вчинених суб’єктами господарювання в процесі здійснення господарської діяльності. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 5 приписів про усунення порушень, винесено 2 постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 680 гривень. Загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок суб’єктами господарювання, становить 19,09 тис. гривень.

Крім того, впродовж січня 2020 року державні інспектори Хмельниччини розглянули 39 звернень громадян та юридичних осіб та 8 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.