Держгеокадастр забезпечує вжиття заходів щодо конфіскації земельних ділянок сільськогосподарського призначення у іноземців, в тому числі у громадян держави-агресора, та осіб без громадянства, які володіли землею незаконно

На виконання доручення в. о. Голови Держгеокадастру Сергія Завадського працівники Держгеокадастру протягом першого півріччя 2023 року здійснили опрацювання відомостей Державного земельного кадастру щодо незаконного володіння землею с/г призначення іноземцями та особами без громадянства.

За результатами проведеного аналізу виявлено об’єкти ДЗК – земельні ділянки с/г призначення, які перебувають у власності іноземців та осіб без громадянства, у тому числі  громадян держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом. Фахівці встановили, що зазначені ділянки не були відчужені їх власниками протягом установленого законом строку, а отже, підлягають конфіскації.

Держгеокадастром забезпечено вжиття заходів щодо припинення прав власності на такі земельні ділянки, внаслідок чого:

відкрито 301 судове провадження про конфіскацію земельних ділянок с/г призначення (493 ділянки загальною площею 716,65 га);

за результатами розгляду таких справ вже прийнято 87 судових рішень про конфіскацію 138 земельних ділянок с/г призначення загальною площею 186,87 гектара.

Довідково:

Законодавством України визначено, що землі с/г призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, упродовж року, підлягають відчуженню. Якщо така земельна ділянка не була відчужена власником протягом визначеного строку, то вона підлягає конфіскації за рішенням суду.