До уваги розробників документації із землеустрою та оцінки земель!

До Держгеокадастру надходять численні звернення від фізичних та юридичних осіб стосовно доступу до Публічної кадастрової карти. Зокрема, розробники документації із землеустрою та оцінки земель наголошують на необхідності під час роботи користуватись картографічною основою та актуальними відомостями Державного земельного кадастру. На жаль, в умовах воєнного стану, оприлюднення таких відомостей, зокрема, через Публічну кадастрову карту обмежено і у векторному вигляді не застосовується.

За таких умов звертаємо увагу на переваги, які забезпечує участь у пілотному проекті щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками (далі – Пілотний проект). Це, зокрема, доступ до картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрового поділу, базових, аналітичних, кадастрових, інформаційних шарів тощо. Користувачі, які є учасниками Пілотного проекту і виконали вимоги адміністратора Державного земельного кадастру щодо підключення до Державного земельного кадастру, можуть безперешкодно користуватись актуальними даними автоматизованої системи, а також даними, що отримані в порядку інформаційної взаємодії Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру, кадастрів інших природних ресурсів та інших інформаційних систем.

Крім того, користувачам забезпечується можливість перегляду актуальних даних про об’єкти Державного земельного кадастру безпосередньо в автоматизованій системі без використання окремих програмних модулів, які потребують встановлення та оновлення. При цьому також зникає необхідність користуватися неофіційними інтернет-ресурсами.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо сертифікованим інженерам-землевпорядникам отримувати доступ до Державного земельного кадастру в рамках Пілотного проекту та використовувати доступну інформацію в процесі складання землевпорядної документації.

З переліком документів, які потрібно подати до Держгеокадастру для участі в Пілотному проекті, можна ознайомитися за посиланням https://is.gd/fY4Kl5.