У 16,7 тис. населених пунктах України встановлені межі

Натепер в Україні проведено землевпорядні заходи щодо встановлення і зміни меж у 16,7 тис. населених пунктах, що становить 56 відсотків від загальної кількості. Найнижчі показники з даного виду робіт – у Харківській, Черкаській, Львівській, Тернопільській областях.

          Відсутність уточнення картографічного матеріалу щодо встановлення меж адміністративно-територіальних утворень призводить до перевищення власних повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при прийнятті розпорядчих документів щодо використання земельних ділянок. Зокрема, відсутній Закон України «Про адміністративно-територіальний устрій», та не оформлені відповідно до чинного законодавства  генеральні плани більшості населених пунктів. Адже на підставі них здійснюється встановлення меж населених пунктів.

Держземагентство розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури встановлення меж населених пунктів», який готується на подання до міністерств та відомств. Основними критеріями спрощення процедури є вимоги розроблення нових генеральних планів при встановленні меж населених пунктів лише у випадку розширення території такого населеного пункту за рахунок не забудованих земель; внесення даних про межі населеного пункту до бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру;  визначення чіткого порядку та складу проекту землеустрою щодо встановлення меж адміністративно-територіальних утворень.