У період з 28 жовтня до 1 листопада 2019 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 509 заходів державного контролю за використанням та охороною земель. У порівнянні з попереднім тижнем кількість наглядів зросла на 7% (33 контролі), за результатами яких виявлено 328 порушень земельного законодавства.

Також здійснено заходи державного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, що у порівнянні з попереднім тижнем збільшилися на 65% (129 контролі).

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу загальною сумою 1 717 865 грн, що у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 120% (936 424 грн), серед яких у добровільному порядку відшкодовано 995 571 грн, що проти минулого тижня ˃ на 101% (500 882 гривень).

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 35 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, що містять ознаки злочинів (у порівнянні з попереднім тижнем — +13%, +4 злочини).

Найхарактернішими є показники по здійсненню заходів державного контролю Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Зокрема, здійснено 64 заходи державного нагляду за використанням та охороною земель, виявлено 61 порушення земельного законодавства, нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок тощо, загальною сумою 88 271 грн, відшкодовано у добровільному порядку — 70 146 гривень.

Найменш показовим є нагляд Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, що за минулий тиждень здійснило лише 1 захід державного контролю, за результатами якого виявило 2 порушення земельного законодавства та у добровільному порядку відшкодувало 33 429 гривень.