Інформація про результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері використання та охороною земель

З 09 по 13 серпня 2021 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях (далі – Управління), здійснено 386 заходів державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 275 порушень земельного законодавства, у тому числі заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на суму у розмірі 4 023 106 грн, відшкодовано у добровільному порядку 1 278 783 грн.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 45 матеріалів про порушення вимог законодавства, у тому числі які містять ознаки злочинів.

Значне порушення зафіксоване у Житомирській області, – самовільне зайняття земельних ділянок шляхом посіву сільськогосподарських культур загальною площею 1097,4677 га. Визначена шкода за цим порушенням складає 2 827 076,8 гривень.