Кіровоградська область: за результатами проведених у січні 2022 року земельних торгів в системі ProZorro до територіальних громад щорічно надходитиме 3,5 млн гривень

У січні 2022 року в системі ProZorro відбулися електронні земельні аукціони з продажу права оренди 29 земельних ділянок, розташованих в  межах Гайворонської міської, Благовіщенської, Голованівської селищних, Перегонівської сільської ТГ Голованівського району, Добровеличківської селищної ТГ Новоукраїнського району, Олександрійської міської, Новопразької, Приютівської селищних ТГ Олександрійського району Кіровоградської області.

На торги було виставлено право оренди 21 земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 190,5 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; право оренди земельної ділянки площею 0,14 га для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг; три права оренди земельних ділянок площею 43,5 га для рибогосподарських потреб; чотири права оренди земельних ділянок площею 2,73 га для розміщення будівель промисловості.

За результатами проведених електронних аукціонів найдорожче продано земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану у межах Олександрійської міської ТГ, річна орендна плата за використання якої зросла в 11 разів: з 11,144 тис. грн до 150 тис. гривень. Стартова ціна піднялася від 12 до 137 відсотків від нормативної грошової оцінки землі. За результатами аукціонів орендарі загалом щороку впродовж всього терміну дії договорів оренди сплачуватимуть кошти до місцевих бюджетів вищезазначених територіальних громад Кіровоградської області в сумі 3,463 млн гривень.

Довідково:

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет через електронну торгову систему ProZorro, що перебуває у державній власності (постанова КМУ від 22 вересня 2021 р. № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)».