Кіровоградська область: за результатами земельних торгів в системі ProZorro річна орендна плата за користування землями сільськогосподарського призначення комунальної власності зросла у сім разів

У грудні 2021 року в системі ProZorro відбулися електронні земельні аукціони з продажу права оренди 11 земельних ділянок, розташованих в межах Устинівської селищної територіальної громади Кропивницького району, Перегонівської сільської територіальної громади Голованівського району, Добровеличківської селищної територіальної громади Новоукраїнського району, Новопразької селищної територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області.

На торги було виставлено право оренди 9 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 138,5 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; право оренди  земельної ділянки площею 0,1049 га для розміщення та експлуатації  будівель і споруд додаткових транспортних послуг; 1 право оренди земельної ділянки площею 2,5 га для рибогосподарських потреб.

За результатами проведених електронних аукціонів найдорожче продано ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану у межах Устинівської селищної територіальної громади, річна орендна плата за використання якої зросла всемеро:  з 59,596 тис. грн до 551 тис. гривень. Стартова ціна піднялася від 12 до 111 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.

За результатами аукціонів орендарі загалом щороку впродовж всього терміну дії договорів оренди сплачуватимуть кошти до місцевих бюджетів вищезазначених територіальних громад Кіровоградської області в сумі 3,114 млн гривень.

Довідково:

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет через електронну торгову систему ProZorro, що перебуває у державній власності (постанова КМУ від 22 вересня 2021 р. № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)».