Майже 42,8 млн грн отримали бюджети Кіровоградщини від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв за І півріччя 2022 року

Упродовж січня–червня поточного року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Кіровоградської області надійшло 42,8 млн гривень. З них до обласного бюджету надійшло 10,7 млн гривень.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Кіровоградщини накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв складають на майже 74,8 млн грн (з урахуванням минулих періодів).

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проєктів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.