На Чернігівщині орендарі сплатили власникам паїв близько 1,3 млн гривень

Протягом 2019 року власники паїв у Чернігівській області отримали 1,27 млн грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок. Середній розмір орендної плати на Чернігівщині становить 1 440,6 грн за гектар.

Загалом сільськогосподарські агроформування Чернігівщини уклали з власниками земельних часток (паїв) 278 710 договорів оренди земель загальною площею понад 881 тис. гектарів.

Найбільше договорів оренди зареєстровано на території Ніжинського (21 675 договорів щодо загальної площі земельних ділянок 50,4 тис. га), Бахмацького (21 263 договори щодо загальної площі земельних ділянок 66,4 тис. га), Борзнянського (20 921 договір щодо загальної площі земельних ділянок 68,7 тис. га) районів Чернігівської області.

Довідково:

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.