На Миколаївщині виявлено факт використання земель лісогосподарського призначення не за цільовим призначенням на площі понад 200 га

Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області виявлено факт використання земельних ділянок лісогосподарського призначення державної власності не за цільовим призначенням на площі понад 200 га.

Зазначені земельні ділянки відносяться до земель лісогосподарського призначення, землі лісового фонду державної власності, цільове призначення землі для лісорозведення. На момент перевірки земельні ділянки оброблені сільськогосподарською технікою та засіяні рапсом і ріпаком.

Зазначене свідчить про порушень вимог статей 20, 96, 162, 163, 168 Земельного кодексу України, статей 35, 37 Закону України “Про охорону земель” та підпадає під дію статті 1 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель”, за що передбачено відповідальність згідно пунктів ґ) частини першої статті 211 Земельного кодексу України та класифікується, як «невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням».

Попередньо розрахований розмір шкоди внаслідок використання земельних ділянок не за цільовим призначенням становить 4 мільйони гривень.

Матеріали перевірки направлено до Територіального управління ДБР у м. Миколаєві для вжиття заходів відповідного реагування.