На Сумщині орендарі сплатили власникам паїв понад 1,4 млрд гривень

Минулого року власники паїв у Сумській області отримали 1,43 млрд грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок. Середній розмір орендної плати на Сумщині становить 2 121,5 грн. за гектар.

Загалом сільськогосподарські агроформування Сумщини уклали з власниками земельних часток (паїв) 229 937 договорів оренди земель загальною площею понад 756,7 тис. гектара.

Найбільше договорів оренди зареєстровано на території Сумського району Сумської області – 18 519 на ділянки загальною площею 82,3 тис. га, Роменського району – 18 417 на наділи загальною площею 56,1 тис. гектара, Конотопського району – 16 275 на ділянки загальною площею 57,5 тис. гектара.

Довідково:

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.