Понад 13,6 млн грн надійшло до бюджетів Чернігівщини в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

З початку 2021 року місцеві бюджети Чернігівської області отримали 871 тис. грн в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Зокрема, до обласного бюджету надійшло 248 тис. грн, на рахунки місцевих рад – 623 тис. гривень.

Частину отриманих коштів у поточному році використали на розвиток земельних фондів Чернігівщини. З них профінансували роботи з проведення нормативної грошової оцінки земель на 49,8 тис. грн та 146 тис. грн спрямували на розроблення документації із землеустрою.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.