Понад 3 млн грн надійшло до бюджетів Житомирщини в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

За дев’ять місяців 2021 року місцеві бюджети Житомирської області отримали 3,1 млн грн в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Зокрема, до обласного бюджету надійшло 765,4 тис. грн, на рахунки місцевих рад – 2,3 млн гривень.

Частину отриманих коштів у поточному році використали на розвиток земельних фондів Житомирщини. З них роботи з інвентаризації земель профінансували на 996,2 тис. грн, проведення нормативної грошової оцінки земель – 875,5 тис. гривень. Ще 508 тис. грн спрямували на впровадження заходів з охорони земель.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.