Представник Держгеокадастру взяв участь у Дев’ятій конференції європейських геодезистів та Генеральній асамблеї Європейської асоціації геодезистів

З 9 до 11 листопада 2023 року у м. Парижі (Французька Республіка) відбулися Дев’ята конференція європейських геодезистів та Генеральна асамблея Європейської асоціації геодезистів, які були організовані Європейською асоціацією геодезистів спільно з Французьким орденом експертів-геодезистів. Від Держгеокадастру участь у заходах взяла начальник Відділу міжнародного співробітництва Аліна Сущик.

Під час Конференції на тему «Роль геодезистів в управлінні надзвичайними ситуаціями» було розглянуто теми діяльності геодезистів в управлінні надзвичайними ситуаціями у Франції, роль геодезистів у підготовці до надзвичайних ситуацій, реагуванні на стихійні лиха та відбудові після надзвичайних ситуацій.

Представник Держгеокадастру взяв участь у панельній дискусії Конференції, під час якої було обговорено роботу Держгеокадастру під час дії воєнного стану, особливості державної геодезичної мережі, функціонування державного картографо-геодезичного фонду, відновлення України та роботу в рамках міжнародних проєктів.

Протягом Генеральної асамблеї з доповідями виступили президент Європейської асоціації геодезистів (CLGE) Володимир Крупа та члени Виконавчої ради. Також було презентовано результати діяльності CLGE у травні-листопаді 2023 року та представлено фінансовий звіт організації. Під час заходу представник Держгеокадастру прийняв участь у голосуванні відповідно до порядку денного.

Участь представника Держгеокадастру у Конференції та Генеральній асамблеї сприяла обміну досвідом з питань управління надзвичайними ситуаціями, а також дала змогу налагодити контакти з учасниками заходів з метою подальшого співробітництва.

Довідково

CLGE (The Council of European Geodetic Surveyors) – некомерційна, неприбуткова, неурядова організація, створена в 1962 році як дочірня організація Міжнародної федерації геодезистів. Асоціація об’єднує професійних геодезистів із 41 європейської країни включно з Україною. Учасниками Асоціації є IGN (Бельгія), Swisstopo (Швейцарія), DGU (Хорватія), VUGTK (Чехія), Кадастр Греції, AREC (Північна Македонія), Kadaster (Нідерланди), Ordnance Survey (Велика Британія), Українське товариство геодезії і картографії та Держгеокадастр.

У грудні 2022 року керівництво CLGE запропонувало Держгеокадастру стати членом асоціації без сплати щорічних членських внесків на період воєнного стану та післявоєнної відбудови. У травні 2023 року Держгеокадастр на Генеральній асамблеї було прийнято до складу CLGE на правах повноцінного члена.