Представники органів державної влади та вищих навчальних закладів 25 травня обговорять шляхи розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних та засоби щодо підготовки фахівців у цій сфері. Окрім того, учасникам заходу представлять новий навчальний курс та навчальний посібник «Основи створення інтероперабельних даних для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних», створені викладацьким колективом Київського національного університету будівництва та архітектури за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку.
Оперативна підготовка фахівців, задіяних у розбудові Національної інфраструктури геопросторових даних, має вагоме значення для розвитку усіх галузей економіки та життєзабезпечення країни: від оборонної сфери та агровиробництва до культури та туризму.
Під час заходу представники органів державної влади розкажуть про проблемні питання щодо розбудови Національної інфраструктури геопросторових даних, поділяться своїми досягненнями, набутими за результатами отриманих під час навчання знань та навичок, а також очікуваннями від подальшої освітянської підтримки. Зі свого боку представники університетів представлять своє бачення майбутньої співпраці, форм підготовки студентів та підвищення кваліфікації діючих фахівців.
Спікерами заходу стануть:
- Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, заступник Голови Ради з НІГД
- Дмитро Макаренко, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
- Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО
- Василь Петрик, начальник відділу містобудівної документації Міністерства культури та інформаційної політики України
- Віктор Мельниченко, генеральний директор ВО Укрдержліспроект
- Наталя Василенко, директор департаменту розвитку туризму Державного агентства з розвитку туризму України
- Юрій Карпінський, керівник групи викладачів навчального курсу «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних», завідувач кафедри геоінформатики та фотограмметрії КНУБА, доктор технічних наук, професор
- Людмила Даценко, географ-картограф, завідувач кафедри геодезії та картографії КНУ ім. Тараса Шевченка, професор, доктор географічних наук
- Тарас Євсюков, доктор економічних наук, професор, декан факультету землевпорядкування НУБіП України
- Ольга Петраковська, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри землеустрою і кадастру КНУБА, голова підкомісії 193 «Геодезія та землеустрій» науково-методичної комісії МОН, галузь знань «Архітектура та будівництво»
Результатом заходу стане створення спільної стратегії підготовки фахівців, необхідних для розбудови Національної інфраструктури геопросторових даних та економічного поступу держави.
Захід відбудеться онлайн на платформі Zoom. Початок о 15:00.
Участь у заході за попередньою реєстрацією https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUrcO6grDgqGNHj-G1UkjjC8hnWeciYjojQ .
Довідково
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми – прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) та їх інтеграції в конкурентні національні та міжнародні ринки.
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 60 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року.