Повідомлення
про оприлюднення проекту наказу Міністерства аграрної політики
та продовольства України «Про затвердження Порядку погодження змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв»
1. Розробник:
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.
2. Стислий виклад змісту проекту:
Метою прийняття проекту наказу «Про затвердження Порядку погодження змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв» є встановлення порядку погодження Держгеокадастром змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв, підготовлених до видання або оприлюднення в мережі Інтернет у межах своєї компетенції науковими, науково-дослідними та іншими установами, підприємствами та організаціями, що виконують наукові, науково-дослідні, історичні, топонімічні та інші дослідження географічних об’єктів.
3. Спосіб оприлюднення проекту акта:
Проект акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному вебсайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
4. Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань:
Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.
5. Зауваження та пропозиції надсилати на адресу:
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру,
вул. Святослава Хороброго, 3, м. Київ, 03151; тел.: (044) 299 35 14, е-mail: [email protected].
В. о. Голови Державної служби
України з питань геодезії,
картографії та кадастру Сергій ЗАВАДСЬКИЙ
ПРОЕКТ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
____________________________ Київ ___________________________
Про затвердження Порядку
погодження змісту каталогів,
довідників, словників і переліків
географічних назв
Відповідно до статей 4 і 9 Закону України «Про географічні назви», та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 124,
1. Затвердити Порядок погодження змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв, що додається.
2. Відділу регулювання земельних відносин в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
Міністр Микола СОЛЬСЬКИЙ
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики
та продовольства України
________________ 2023 року № ____
Порядок
погодження змісту каталогів, довідників, словників
і переліків географічних назв
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає порядок погодження Держгеокадастром змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв (далі – Видання), підготовлених до видання та/або оприлюднення в мережі Інтернет у межах своєї компетенції науковими, науково-дослідними та іншими установами, підприємствами, організаціями, що виконують наукові, науково-дослідні, історичні, топонімічні та інші дослідження географічних об’єктів (далі – Видавці).
Вимоги цього Порядку поширюються на Видання, які містять:
назви географічних об’єктів, що розташовані на території України, обліковані та зареєстровані в Державному реєстрі географічних назв;
назви географічних об’єктів, що розташовані на території інших держав, а також назви географічних об’єктів Землі, на які не поширюються суверенітет та юрисдикція будь-якої держави, які використовуються в Україні, обліковані у Державному реєстрі географічних назв.
2. Терміни, що вживаються цьому Порядку, мають таке значення:
довідник (словник) географічних назв – перелік географічних назв та/або термінів, упорядкований в алфавітному або систематизованому порядку, доповнений відповідними довідковими даними та поясненнями по кожному з них;
зміст Видання – географічні назви, що внесені до каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв;
каталог – систематизований перелік географічних назв або термінів, що ведеться з метою накопичення та оброблення інформації.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про географічні назви».
3.Держгеокадастр може використати зміст Видання, як джерело для формування Державного реєстру географічних назв.
ІІ. Порядок розгляду та погодження змісту Видання
1. Видавець надсилає до Держгеокадастру на погодження Видання, яке підготовлено до видання або оприлюднення в мережі Інтернет, та інформаційну довідку.
В інформаційній довідці зазначаються:
відомості про Видавця: найменування, код ЄДРПОУ, місцезнаходження (адреса, телефон, адреса електронної пошти, країна);
відомості про видавництво у разі видання в друкованому вигляді: найменування видавництва, код ЄДРПОУ, місцезнаходження (адреса, телефон, адреса електронної пошти, країна);
відомості про автора (авторів): власне ім’я та прізвище, місце роботи, контактні дані (адреса, телефон, адреса електронної пошти, країна);
джерела та картографічні матеріали, що були використані при створенні цього Видання;
призначення Видання;
довідкові дані про зміст Видання та пояснення до нього.
2. Матеріали змісту Видання надсилаються супровідним листом до Держгеокадастру в паперовому вигляді або в електронній формі на адресу офіційної електронної пошти Держгеокадастру.
Направлення документів в електронній формі здійснюється відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
3. Держгеокадастр перевіряє зміст Видання, на відповідність відомостям Державного реєстру географічних назв у строк, що не перевищує тридцяти робочих днів з дня реєстрації супровідного листа.
4. У разі невідповідності змісту Видання, відомостям Державного реєстру географічних назв Держгеокадастр перевіряє правильність встановлення та унормування цих географічних назв відповідно до положень Закону України «Про географічні назви».
5. Для перевірки назв географічних об’єктів України залежно від виду географічного об’єкта Держгеокадастр використовує офіційні джерела інформації органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань найменування та перейменування географічних об’єктів, а також архівні, картографічні, статистичні, енциклопедичні та інші довідкові видання.
Назви географічних об’єктів інших держав, назви географічних об’єктів Землі, на які не поширюються суверенітет та юрисдикція будь-якої держави, які використовуються в Україні, перевіряються за національними та міжнародними офіційними джерелами, а також на відповідність правилам унормування та передачі українською мовою географічних назв інших держав.
6. Якщо під час перевірки встановлено, що географічні назви не відповідають відомостям Державного реєстру географічних назв або їх встановлено та унормовано з порушенням вимог Закону України «Про географічні назви», Держгеокадастр протягом десяти робочих днів інформує Видавця про необхідність усунення невідповідностей.
7. Видавець після усунення виявлених невідповідностей надсилає до Держгеокадастру доопрацьований зміст Видання, за результатами розгляду якого Держгеокадастр надсилає Видавцю лист-погодження змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв за формою згідно з Додатком до цього Порядку або повідомляє про залишення без розгляду.
До строку розгляду змісту Видання не зараховується час, необхідний для отримання додаткової інформації та матеріалів, що пояснюють подані відомості. які є необхідними для прийняття обґрунтованого рішення.
ІІІ. Підстави для відмови у погодженні змісту Видань
1. Підставами для відмови у погодженні змісту Видань є:
невідповідність відомостям Державного реєстру географічних назв;
встановлення та унормування географічних назв з порушенням вимог Закону України «Про географічні назви»;
значна кількість недостовірних та неактуальних географічних назв.
2. У разі надходження доопрацьованого змісту Видання, у якому невідповідності не усунуто, зміст Видання залишається без розгляду, про що Держгеокадастр інформує Видавця протягом десяти робочих днів із дня його надходження.
Після усунення причин, що були підставою для відмови у погодженні змісту Видання або залишення його без розгляду Видавець може повторно надіслати Видання для погодження його змісту.
Начальник Відділу регулювання
земельних відносин Світлана РУДЕНКО
Додаток
до Порядку погодження змісту
каталогів, довідників, словників
і переліків географічних назв
(пункт 7 розділу ІІ)
Лист-погодження
змісту каталогів, довідників, словників і переліків географічних назв