Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері використання та охорони земель

З 5 по 7 травня 2021 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 236 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 205 порушень земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму у розмірі 473 813 грн. У добровільному порядку відшкодовано 458 417 гривень.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 55 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів.

Протягом вказаного періоду кращий результат зі здійснення заходів державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області: здійснено 29 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 28 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду загальною сумою 141 903 грн. У добровільному порядку відшкодовано 122 288 гривень.