У 2021 році майже 7,6 млн грн отримали бюджети Закарпаття від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв

Упродовж 2021 року на території Закарпатської області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв 70,44 га земель (сільськогосподарські угіддя). Нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 7,65 млн гривень. Фактично до бюджетів різних рівнів надійшло майже 7,6 млн гривень.

З цих коштів на проведення земельної реформи та заходів з охорони земель використано 2,8 млн грн, зокрема:

на розроблення документації із землеустрою щодо охорони земель – 89,92 тис. грн;

на впровадження заходів з охорони земель – 731,08 тис. грн;

на проведення нормативної грошової оцінки земель – 878,34 тис. грн;

на проведення інвентаризації земель – 875,68 тис. грн;

на інші заходи – 223,78 тис. гривень.

Нині на спеціальних рахунках сільських, селищних, міських, районних рад  Закарпатської області залишок коштів, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, становить майже 16 млн грн, а саме:

на рахунку обласної ради – 2,1 млн грн;

на рахунках міст обласного підпорядкування – 3,09 млн грн;

на рахунках місцевих рад – 9,72 млн грн;

на рахунках районних рад – 1,08 млн гривень.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі.