У м. Києві відбулася міжнародна конференція «Геопросторова інформація для цифрової трансформації, сучасні ініціативи та майбутні можливості»

Сьогодні завершилася триденна міжнародна конференція «Геопросторова інформація для цифрової трансформації, сучасні ініціативи та майбутні можливості», що тривала з 27 до 29 жовтня 2021 року в м. Києві і була організована за підтримки Картографічної служби Королівства Норвегія (Kartverket) у співпраці з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Проведення заходу здійснювалося із врахуванням карантинних норм та обмежень з можливістю участі в режимі відеоконференції. Таким чином, понад 400 учасників з 48 країн світу отримали можливість взяти участь у заході та заслухати 30 презентацій від світових топ-експертів щодо викликів у геопросторовій інформації, з якими стикаються країни, що розвиваються.

Протягом трьох дуже насичених днів експерти з Організації Об’єднаних Націй, Світового Банку, Норвегії, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Фінляндії та інших країн Європи та Азії ділилися досвідом і думками щодо шляхів розвитку інфраструктури геопросторових даних.

Зокрема, представниця Світового Банку Кетрін Келм ознайомила присутніх із прикладом фінансування Світовим Банком розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Монголії та розповіла про те, яким чином її організація допомагає впроваджувати Рамкову програму інтегрованої геопросторової інформації (далі – IGIF) в різних країнах світу.

Також у ході конференції учасники заслухали представника Організації Об’єднаних Націй Грегорі Скотта, який присвятив свою доповідь надзвичайній ролі технологічного розвитку, і особливо – IGIF, у досягненні цілей сталого розвитку.

З презентацією щодо впровадження IGIF в Україні ознайомив присутніх Дмитро Макаренко – старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії. Він відзначив ефективну співпрацю Держгеокадастру з Kartverket стосовно впровадження IGIF в Україні і наголосив на досягненні значного прогресу, зокрема в контексті здійснення соціально-економічного аналізу, розробки інвестиційного плану та національного плану дій з впровадження національної інфраструктури геопросторових даних.