У межах проекту міжнародної технічної допомоги Уряд Японії передав сучасне обладнання для розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні

У межах Проекту Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні відбулася передача технічного обладнання ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (ДП «НДІГК») як адміністратору геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Підприємство отримало серверні комп’ютери, ноутбуки, монітори, сервер для зберігання даних, робочі станції, обладнання для конференцій та інше.

Використання переданого сучасного обладнання сприятиме розвитку геопорталу НІГД, зокрема розробці нових сервісів, збереженню та обробці великих об’ємів геоданих від держателів, візуалізації та налаштуванню виводу наборів геопросторових даних, розробці та проектуванню інтерфейсів публічної та адміністративної частин, тестуванню функцій та інтерфейсів тощо.

Роботи зі створення операційної версії геопорталу НІГД заплановані на 2023 рік, а технічна підтримка Уряду Японії через JICA дозволить зменшити фінансове навантаження на Державний бюджет України.

Довідково

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру 29 липня 2022 року стала бенефіціаром та реципієнтом проекту Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) «Проект з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні».

Головним завданням проекту є створення належних умов для функціонування національної інфраструктури геопросторових даних в Україні.

Реципієнтами проекту також стали ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії», ДП «Центр державного земельного кадастру», ДНВП «Картографія» та ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство».