Упродовж 2019 року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети Запорізької області отримали 1,34 млн грн

Минулоріч на території Запорізької області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 18,99 га земель (сільськогосподарські угіддя), в т.ч. 8,6 га ріллі, 5,96 га багаторічних насаджень та 4,43 га пасовищ. Нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 1,34 млн грн, які в повному обсязі сплачені до бюджетів різних рівнів.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Запорізької області сумарно акумульовано 10 558,25 тис. гривень. З них на обласному рахунку – 456,62 тис. грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1 113,95 тис. грн, на рахунках місцевих рад – 7 898,54 тис. грн, на рахунках районних рад – 1 089,13 тис. гривень.

Частину накопиченого фінансового ресурсу, а саме 249 тис. грн використано на проведення інвентаризації земель.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.