В. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко під час конференції Постійного комітету з кадастрових питань ЄС презентував діяльність Держгеокадастру у сфері оцінки землі в умовах розвитку ринку землі в Україні

З 17 до 19 червня 2024 року у м. Брюгге (Королівство Бельгія) у змішаному режимі відбулися Спільна конференція Постійного комітету з кадастрових питань Європейського Союзу (Permanent Committee on Cadastre in the European Union, РСС) та EuroGeographics CLRKEN на тему «Посилення конкурентоспроможності кадастру, одночасно захищаючи людей і кордони», а також пленарне засідання РСС під головуванням бельгійської сторони. Тема цьогорічної конференції відповідає пріоритетам бельгійського головування в Раді Європейського Союзу у 2024 році – «Зміцнення конкурентоспроможності» і «Захист людей та кордонів».

Участь у конференції в онлайн-режимі взяв в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко.

Під час свого виступу в Сесії 3 «Методи оцінки нерухомості для податкових та інших цілей» Дмитро Макаренко поділився досвідом діяльності Держгеокадастру у сфері оцінки землі в умовах розвитку ринку землі в Україні. Він представив учасникам заходу загальний огляд ринку землі сільськогосподарського призначення, розвиток системи оцінки земель в Україні, порівняння нормативної грошової оцінки земель та масової оцінки земель. Також було презентовано основні принципи та методологію реалізації пілотного проекту щодо проведення масової оцінки земель в Україні, реалізацію якого розпочато в 2024 році.

Учасники конференції обговорили питання відкритих кадастрових даних, використання штучного інтелекту в кадастрових системах, проблеми та рішення у рамках проекту Open Maps For Europe 2 (OME2).

Довідково

Постійний комітет з кадастрових питань Європейського Союзу (РСС) створено 14 жовтня 2012 року, до його складу входять представники національних кадастрових органів п’ятнадцяти країн Європейського Союзу

CLRKEN – Мережа обміну знаннями з кадастру та земельного реєстру, головною метою якої є допомога членам Eurogeographics задовольнити потреби користувачів у кадастровій інформації як на національному, так і на європейському рівні.

Під час Пленарного засідання РСС 21 листопада 2019 року члени комітету одностайно проголосували за надання Україні, в особі Держгеокадастру, права членства у ролі спостерігача.

Таким чином, Україна стала спостерігачем у РСС першою із країн Східної Європи, що не є членом ЄС.