В. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко взяв участь у заході, де було презентовано результати щорічного дослідження «Прояви корупції в агросекторі у 2023 році»

5 вересня 2023 року відбулася онлайн-презентація результатів щорічного дослідження «Прояви корупції в агросекторі у 2023 році», організованого Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Учасниками заходу були представники медіа, органів державної влади, територіальних громад, профільних асоціацій, агровиробники, землевласники і землекористувачі, юристи.

Виступаючи перед учасниками заходу, в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко наголосив, що Держгеокадастр як на центральному, так і на регіональному рівнях культивує нульову толерантність до будь-яких проявів корупції. Також продовжується курс на повну сервіс-орієнтованість у діяльності служби.

За словами Дмитра Макаренка, одним із найбільш дієвих механізмів у боротьбі з проявами корупції натепер є адекватна цифровізація, зокрема процесів, послуг та даних.

Також в. о. Голови Держгеокадастру виділив низку важливих індикаторів Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2023 № 220, виконавцем яких є Держгеокадастр. Зокрема, це демонополізація послуг, перехід від нормативної грошової оцінки земель до масової оцінки, а також вдосконалення взаємодії з різними інформаційними системами.

На сьогодні виконання заходів цієї програми є одним із головних пріоритетів у діяльності Держгеокадастру.

Довідково

Починаючи з 2016 року, проекти USAID із аграрного розвитку проводять щорічне опитування сільськогосподарських мікро, малих та середніх підприємств (ММСП). Мета опитування – визначення тенденцій корупційних проявів у аграрному секторі та земельних відносинах.