Власники земельних паїв у Запорізькій області отримали понад мільярд гривень орендної плати

На сьогодні власники паїв у Запорізькій області отримали 1,072 млрд грн плати за користування земельними ділянками, або 95,08% від необхідної суми виплат.

Повністю розрахувалися з пайовиками у Гуляйпільському, Запорізькому, Новомиколаївському, Оріхівському, Токмацькому та Чернігівському районах Запорізької області. Середній розмір орендної плати по області складає 983,86 грн за гектар.

Загалом на Запоріжжі суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних часток (паїв) 171 053 договори оренди на землі загальною площею 1,145 млн гектарів. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на термін 8 – 10 років. Нарахована плата за користування землею згідно укладених договорів становить понад 1,127 млрд  гривень.

Найближчим часом аграрії мають намір повністю розрахуватися з власниками земельних паїв. Розрахунки здійснюються переважно грошима – 75% (843,73 млн грн) виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 23% (255,76 млн грн) та послугами – 2% (27,89 млн грн).

Довідково:

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.